medyauzmani.com

Bilim adamlarından kahve konusunda uyarı! Her gün kahve içmek hakkındaKahve popüler bir içecektir ve birçok ülkede tüketilmektedir. Kahvehane sayısı artarken, şehir yaşamının artmasıyla birlikte ofis ortamında çalışan insan sayısı da hızla artıyor. İster işte, ister evde, ister sokakta olsun birçok yerde kahve içeriz.

Zevkle tükettiğimiz kahvelerle ilgili inanılmaz araştırmalar ortaya çıkmaya devam ediyor.

İngiltere’deki Queen Mary Üniversitesi ve Macaristan’daki Semmelweis Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı araştırmalar, kahvenin şaşırtıcı etkilerini ortaya çıkardı. Bilim adamları tarafından 10 yıllık bu araştırmada kahvenin insan ömrünü uzattığı bulundu.

Günde ne kadar kahve içmelisiniz?

Kahve genel olarak faydalı bir içecektir. Ancak aşırı tüketilmemelidir. Bu nedenle günde 3 veya 4 fincandan fazla kahve içmemek önemlidir. Bu miktardan fazla kahve içmek sadece vücuda fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda vücuda zarar vermeye de başlar.

Kahvenin faydalı etkilerinden yararlanmak için 3 fincan yeterli olacaktır.

Çok fazla kahve içerseniz ne olur?

Aşırı alkol tüketimi kadınlarda doğurganlığı azaltır. Ayrıca 5 fincandan fazla kahve tüketmek mide ve kemiklere zarar verir. Bilim adamlarına göre aşırı kahve tüketiminin kemik erimesine neden olduğu belirlendi.

Beyne de zarar verir

Ayrıca aşırı kahve tüketiminin de beyne zarar verdiği tespit edilmiştir. Uykusuzluk, stres ve depresyon gibi sorunlara neden olduğu bildirilmektedir. Bu nedenle bu faydalı kahvenin zararlı hale gelmemesi için günde 3 fincandan fazla içmemek gerekiyor.

Aşırı kahve tüketiminin bilinmeyen etkisi

Ayrıca gün içinde aşırı kahve tüketiminin neden olduğu bazı önemli zararlar da sıralanmıştır. Onedio sitesinde yer alan habere göre; Aşırı kahve tüketimi kalbe zarar verebilir ve 4 fincandan fazla kahve tüketmek tansiyonu yükseltebilir.

Ülser hastalarında ülser gelişimine neden olur. Bu nedenle vücutta su kaybına neden olduğu için özellikle yaz aylarında kahve tüketiminin sınırlandırılması gerekir. Aşırı kahve tüketiminin de migrene yol açtığı kanıtlanmıştır.

Yorum yapın