https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Doğru otel programı nasıl seçilir?

Doğru otel programı nasıl seçilir?


Otel programı seçmek günümüzde oldukça zor bir durumdur. Doğru otel programını seçerken doğru programı seçmeden önce detaylı araştırma yapmak ve kullanıcı yorumlarını kontrol etmek çok önemlidir.

Otel yönetim sistemleri bir zamanlar lüks olarak kabul edilirken, artık dijital dönüşümün vazgeçilmez yazılımları haline geldi. Büyük küçük her büyüklükteki otelde kullanılmak üzere tasarlanmış yazılımlar, otel yönetimini her açıdan kolaylaştırır. Müşteriler otellerden hız, verimlilik ve kalite beklemektedir. Otel yöneticileri, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilmek için otel yönetim sistemi yazılımlarına ihtiyaç duyarlar. Aşağıda otel programlarının faydaları ve ihtiyaçlarınıza en uygun otel programını seçmeniz için gereken unsurlar yer almaktadır.

Otel yönetim sistemi veya programı nedir?

Otel yönetim sistemi günümüzde yaygın olarak kullanılan otomasyon yazılımı olarak adlandırılmaktadır. Otel işletmeciliği programı, birçok fonksiyonu tek bir ekran veya cihaz altında birleştirerek verimlilik sağlamayı amaçlar.

Mülk yönetim sistemleri veya otel programları olarak da adlandırılan otel yönetim sistemlerinin İngilizce terimi “Mülk Yönetim Sistemi” dir. Bu ibare genellikle Türkçe’ye “Otel Yönetim Sistemi” veya “Otel Otomasyon Programı” olarak çevrilir, ancak yanlış bir çeviridir.

PMS aslında Emlak Yönetim Sistemi anlamına gelir. Yurt dışında pansiyonlar ve odalar, kaplıcalar, misafirhaneler, odalar veya metro otelleri gibi pek çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Ancak otel, ülkedeki en popüler turistik yer türü olduğu için bu çevirinin daha yaygın hale gelmesi olasıdır. Bu bilgiler konumuz açısından önemlidir. Otel yönetim sistemleri adından da anlaşılacağı üzere otellerde kullanımla sınırlı değildir.
Otel yönetim sistemleri tanıtıldığında, sektör henüz emekleme aşamasındaydı. Rezervasyonları yönetmekle yapacakları çok az şey vardı. Ancak bugün, otel yönetim sistemleri otelin kalbinde yer almaktadır. Otel otomasyon programları olarak da bilinirler. Otel otomasyon yazılımı ayrıca temel işlevler sunabilir, ancak daha fazlasını sunamaz.

Bunun iki ana nedeni vardır:

Maliyet: Birincisi, herhangi bir yazılımda olduğu gibi, otel yazılımı geliştirme maliyetidir.

Otel yazılımları güçlendikçe ve daha fazla özellik sundukça bu maliyetler artacaktır ve bu otel yazılımının fiyatını doğrudan etkiler.
Zorunluluk: Her otelin farklı ihtiyaçları vardır. Bazı oteller satış ve rezervasyonları yönetmek için yalnızca bir otomasyon programına ihtiyaç duyar. Bu temel işlevleri içermeyen yazılımlara “otel rezervasyon yazılımı” adı verilir.
Ana konuya geçmeden önce yan konulara değinelim. Otel yazılımı için maliyetini etkileyen doğrudan veya dolaylı faktörlerdir. En iyi otel yazılımını nasıl seçerim? Bu faktörleri anlamak ve tanımak, bu soruyu cevaplamak için önemli bir adımdır.

En iyi otel programı nasıl seçilir?

En iyi otel yazılımı seçerken “En iyi otel programını nasıl seçersiniz?” sorusu yer almaktadır. Doğru tercih yapabilmek için yatırımı güçlü ve desteği yüksek firmaları tercih etmek her zaman önemlidir. Türkiye’de ve yurt dışında birçok seyahat acentesi özellikle HMS Otel Yönetim Yazılımı programını tercih etmektedir.

Otel yazılımı maliyetini iki faktör belirler. Otelin koşulları ihtiyacı belirler. Oda sayısı az, dağıtım kanalları kısıtlı ve sezonluk çalışabiliyor. Bu otelin, mümkün olduğunca az temel işleve sahip bir PMS veya otel yönetim sistemine ihtiyacı var.

Günümüzde sektörün ve işletmelerin genişlemesi ile birlikte piyasada birden fazla PMS (otel işletmeciliği programı) satıcısı ortaya çıkmıştır. Bunların birçoğu mevcut standart sistemlerin adı ve dış görünümü değiştirilerek kullanıcılara veya otellere sunulmaktadır. Ancak olası bir sorun, bug veya kullanıcı desteği durumunda sorunları çözemediği için günden güne itibarını kaybeden programlar sıralamadan çıkarılmaktadır.

Doğru otel programı seçmek için ideal adres https://www.hmsotel.com/

Yorum yapın