medyauzmani.com

İnatçı yağ lekelerini temizlemenin 3 yolu! Pırıl pırıl olacakYağ lekeleri giyimin belki de ilk düşmanlarından biridir. Birçok insan kıyafetlerini yağ ile lekelemek istemez. Sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde kıyafetlerinizdeki yağ lekelerinden kurtulacaksınız.

Yemek yerken üzerimize yağ lekeleri sıçrayabilir. Bazen bu en sevdiğimiz kıyafetlerimize de olabilir. Açıkçası bu duruma çok üzüldük ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Hatta bazı kıyafetlerimizde yağ lekesi çıkmadığı durumlar da oldu.

Ancak yağ lekeleri üç pratik yolla yok edilebilir.

Akşam gazetesinde yayınlanan bir yazıda,; Bahsedilen etkili formüller. Yağlı gömleklerin temizlenmesi zordur. Bunun için en iyi çözüm bebek pudrasını hemen etrafa saçmaktır. Biraz bebek pudrası dökün ve bekleyin. Daha sonra yağ iyi emilir. Ardından kıyafetlerinizi makineye atın. Gömleğiniz yeni gibi parlayacak.

Başka bir formül kabartma tozu. Bebek pudrası herkes için mevcut olmayabilir. Kabartma tozu sayesinde yağlanan bölgeyi temizleyebilirsiniz. Yağlı alana biraz kabartma tozu dökün ve lekeli alanı iyice ovalayın veya ovalayın. Ardından kıyafetlerinizi makineye koyun ve bekleyin. Kabartma tozu sayesinde kıyafetleriniz parlayacak.

Yukarıdaki formüllere ek olarak son öneri bulaşık deterjanıdır. Şaşırtıcı ama doğru, bulaşık deterjanı birçok mutfak aletindeki kiri temizlemede etkilidir ve yağ lekelerini tedavi eder. Yapmanız gereken çok basit. Yağlı giysinin yağlı bölgesine bulaşık deterjanı sürün. İyice fırçalayın ve ardından giysiyi çamaşır makinesine koyun. Giysiler makineden çıktığında çok şaşıracaksınız. Çünkü inatçı lekeden kurtulacaksınız.

tuz yöntemi

Bir diğer etkili yöntem ise yağ tabakasının üzerine tuz döküp beklemektir. Ardından bulaşık makinesine atın. Tıpkı tuzdaki kabartma tozu gibi, kıyafetleri temizleyecektir. Bu formüller en etkilidir ve onları deneyen birçok insan için gerçekten işe yaramıştır.

Yorum yapın