medyauzmani.com

“Bikini Diyeti” ile yaza hazırlanın

Sağlıklı bir bikini diyeti, sadece birkaç günde şok etkisi yaratarak sizi her şekilde zorlayarak zayıflatmaya çalışan diyetler gibi değildir. Uygulanması nispeten kolay olan ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi hedefleyen bikini diyetimiz sayesinde, bunu bir yaşam tarzı haline getirmeniz ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeniz için ilk adım atılmış olacaktır.

Bikini diyeti nasıl uygulanır?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, tüm diyetlere başlamadan önce kişisel muayenelerin önemidir. Bu alanda uzman bir diyetisyen kontrolünde verilecek gözlemler ile en çok istenen sağlıklı beslenme tarzına uygun diyet menüsü belirlenecektir. Bikini diyeti de düşük kalorili bir diyet olduğu için bazı kronik hastalıkları olanlar için uygun değildir.

Bikini diyetine isteyerek karar vermeniz ve tatile çıkmadan birkaç hafta önce başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede istediğiniz bikiniyi mükemmel bir şekilde giyebilecek ve bir sonraki yaşam tarzınızda sağlıklı değişiklikler yapmak için gerekli motivasyonu sağlamış olacaksınız.

Bikini diyeti menüsünde neler var?

Bikini diyeti iki haftadan oluşur. Bu liste üç ana öğün ve üç ara öğünden oluşur ve sık fakat daha az sıklıkta öğün gerektirir. İlk hafta kahvaltıda bir kase yoğurt, bir dilim ananas veya bir avuç çilek yiyebilirsiniz. Ayrıca iki adet kabuklu cevizi kırıp yemek onları tok tutmak ve zihinsel fonksiyonları harekete geçirmek için faydalı olacaktır.

İlk hafta sebze çorbası ile birlikte, öğle yemeğinde cacık ve sebzelerden oluşan yoğurt veya salata yenebilir, akşam yemeği ise yoğurt veya ayranın yanında salata ile sebze yemeği olarak hazırlanabilir. Yemeği az yağlı, haşlanmış veya buharda pişirmeye dikkat edin.

İkinci hafta ise kahvaltıda tam buğday ekmeği, yağsız beyaz peynir ve sebzelerden oluşan salatalar menüye eklenebilir. Öğle yemeğinde az yağlı çorbalar, salatalar ve yoğurtla, akşam yemeklerinde ızgarada veya fırında kendi yağında pişirilen kırmızı et, tavuk veya balıkla yenebilir.

İki haftalık bikini diyetinde badem, ceviz gibi yağlı tohumlar ile elma, ananas, çilek, kayısı gibi meyveler az miktarda olmak şartıyla ara öğünlerde yenebilir. Ancak akşam 8’den sonra yemek yemeyi bırakmalısınız.

Bikini diyetinin etkili olabilmesi için özellikle yürüyüş ve koşu olmak üzere egzersiz yapmak önemlidir. Sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez bir koşul olan bol su içmek ihmal edilmemesi gereken şeylerden biridir.

Bikini diyeti ile yaza hazır olun

barleynetmedya.com’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın