https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Doğum şerbeti – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Doğum şerbeti – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Ailemize bir minik üye daha katıldı 🙂 Eşim artık dayı oldu. Hamilelik sürecine ilk kez bu kadar yakından tanık oldum 🙂 Gerçekten çok güzel ve heyecanlı bir süreç. Doğduğu gün bir anne ve babanın sevinçten ağladığını görmek inanılır gibi değil. Hamileyken çocuğu görmediğiniz için hiçbir şey anlamıyorsunuz, her şey şaka gibi geliyor ama çocuğu annenizin kucağında gördüğünüzde büyük bir mucizeye tanık olduğunuzu görüyorsunuz.

Ailede hemen hemen herkesin yirmili yaşlarının sonunda olduğu bizimki gibi bir dönemde küçük bir bireyin dünyaya gelmesi, yeni bir soluk getirdi. Artık ne zaman alışveriş merkezine gitse içeride bir şeyler arardı.

Küçük Salih Kıvanç ve ailesine başarılarla dolu uzun ve güzel bir yaşam diliyorum.

Doğumdan sonra şerbet

Doğum günü aceleyle Eminönü’ne gittim, orada çocuklara şekerleme için gerekli bibloları ve rengarenk badem sepetini aldım.

Minik doğduğunda hastane odasında hızlıca sepeti hazırladım ve doğumdan sonra bu bebek ikramları doğum sonrası şerbeti eşliğinde hastane ve ev ziyaretçilerine verildi.

Bebek Şekeri ve bebek sepeti

Doğum sonrası şerbet tarifi için malzemeler

    Yarım kilo lohusa şekeri 5 su bardağı toz şeker 20 su bardağı su 2 çubuk tarçın 7-8 adet kuru karanfil

Doğum sonrası şerbet tarifi nasıl hazırlanır?

Doğum sonrası şekeri, toz şekeri ve suyu geniş bir tencereye koyun. Şerbeti orta ateşte şeker tamamen eriyene kadar kaynatın ve şeker eridikten sonra 20 dakika daha kısık ateşte şerbeti kaynatın. Tarçın ve karanfili bir tülbentin içine koyun ve bağlayın. Bu küçük paketi kaynayan şerbetin içine koyun ve şerbeti 15 dakika daha kaynatın. Kaynayana kadar şerbetin altını kapatın ve soğuyunca sürahilere doldurup buzdolabına kaldırın. Eğer tadı tatlıysa biraz soğuk su ile seyreltebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın