https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Evlenme teklifi için gerekli evraklar – Tarifler.net.tr – Pratik tarifler

Evlenme teklifi için gerekli evraklar – Tarifler.net.tr – Pratik tarifler

Yaşadığınız ilçedeki evlilik bürosuna başvurmanız gerekir. Eşimle Üsküdar Evlendirme Dairesi’ne başvurduk ve işlemleri başlattık ardından izin aldık ve Beşiktaş’ta evlendik. Vakit kaybetmemek için başvuru yapmadan önce evraklarınızı tamamlamanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki listeyi inceledikten sonra başvuracağınız evlilik bürosundan bilgi alınız.

1- Nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopisi (fotoğraflı olmalıdır)

2- Eşlerden birinin Beşiktaş’ta ikamet ettiğini gösteren ikametgah belgesi ve fotokopisi (Beşiktaş’ta ikamet etmeyenler ait oldukları Mahalle Evlendirme Dairesi’nden izin belgesi alarak Beşiktaş Evlendirme Dairesi’ne başvurabilirler).

3-6 adet fotoğraf (fotokopi kabul edilmemektedir).

17 gün süren 4-16 yaş arası adaylar Aile Mahkemesinden izin alırlar.
17 yaşını doldurmuş ve 18 yaşını doldurmuş adaylar, anne ve babalarının noterden alacakları muvafakatname ile evlenebilirler. (Ebeveynlerden birinin ölümü veya ayrılması durumunda velayet nüfus kaydı ile belgelenir).

5- Nüfus Müdürlüğü’nden alınan kayıt formları ve eşlerin son medeni durumlarının fotokopileri.

6- Boşanma tarihinden itibaren 300 gün geçmemiş olan kadın, aile mahkemesinden bekleme süresi hakkında karar almak zorundadır.

7- Daha önce evlilik, boşanma veya vefat varsa nüfus cüzdanlarında kayıtlı son medeni hali.

8- Yabancı ise pasaportun aslı ve ibraz edilmiş iki nüshası. İstanbul Konsolosluğundan alınan bekarlık belgesi. İstanbul İl Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından tasdik edilecek ve 3 nüsha alınacaktır. İstanbul’da konsolosluğun bulunmaması halinde Ankara’daki büyükelçiliklerden alınan bekarlık belgesi Dışişleri Bakanlığınca onaylanacaktır.

9- Sağlık raporları ve kopyaları. Devlet doktorlarından, sağlık ocaklarından, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezlerinden alınacaktır (sağlık raporunda gerekli testler) HIV-ELISA, HBSAC-SARI, VDRL-SİFİLİS, AKCİĞER röntgeni)

10- Başvuru 08:30 – 11:30 saatleri arasında olup, çiftlerin görüşmesi gerekmektedir.

11- Belgeler siyah pilot kalem veya tükenmez kalem ile doldurulmalıdır.

12- Mal ayrılığı talebinde bulunanlar, başvurularını yaparken noterden aldıkları mal ayrılığı sözleşmesini (1 asıl, 1 fotokopi) yanlarında getireceklerdir.

13- Soyadını kullanmak isteyenlerin, başvuru sırasında nüfus müdürlüğünden alacakları soyadı başvurusunu doldurmaları gerekmektedir.

14- Başvuru belgeleri, alındığı tarihten itibaren 6 ay geçerlidir.

15-2 posta pulu.

Not: Günlerin ve faturaların iptal edilmesi durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.

Beşiktaş düğün salonu

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın