medyauzmani.com

Far sürmenin incelikleri – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Gözleri vurgulayan tek ürünler göz farı, eyeliner, eyeliner ve maskaradır. Nasıl kullandığımız çok önemli, doğru kullanıldığında eşsiz sonuçlar ve muhteşem gözler görülüyor.

Eyeliner konusunda biraz çekingenim ama eyelinerı iyi kullanırım 🙂 Far tercihinde her zaman toprak grisi ya da siyaha dönen taupe tercih ederim.

Göz makyajımda her zaman eyeliner ve rimel kullanırım. Buna sahip değilseniz, makyaj benim için eksik.

Göz farı uygulama teknikleri

Kendim araştırırken bu yazı gözüme çarptı ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Makyajda 5 kez Emmy Ödüllü Eve Pearl’den parlak ve kolay göz farı uygulama teknikleri.

Makyajın en önemli kısmı gözleri göz kamaştırıcı bir şekilde öne çıkarmaktır. Estetisyen Eve Pearl, göz farı teknikleri konusundaki tavsiyelerini yaşadıklarının sonucunda toplar;

1- Fondöteni göz kapağına uygulayın: Fondöten göz kapağında bir baz olarak görünecek ve gün boyu gölgesini koruyacaktır. Göz farı uygulandıktan sonra sabitlenmesi ve makyajın kalıcılığının artması için üzerine sabitleyici pudra sürülür.

2- Göz kapağına sürme uygulayın: Likit eyeliner kullanılması tercih edilir. Eyelinerı sürerken kalem gibi tutmayın. Göze paralel bir çizgi çizin. Tüm göz kapağını çizmemeye dikkat edin. Aksi takdirde göz düşük görünecektir.

3- Buğulu gözler: Eyeliner çekerken oluşan hataları ikinci aşamada düzeltmek her zaman mümkündür. Kahverengi ve yeşil göz farlarını karıştırın ve göz kalemi üzerine uygulayın. Bu iki rengi karıştırmak her zaman harikalar yaratır.
Göz farı uygulama teknikleri

4- Vurgulamak için: Duman etkisinde gözleri daha belirgin hale getirmek için göz kapağının hemen yanına “V” harfi çizilir. Karanlık farlar, V’nin ucu dışa bakacak şekilde kullanılır. Daha sonra bu V harfini içe doğru dağıtmak gerekir. Yaz ayları için V harfini şeftali ve bronz renklerde tercih edebilirsiniz.

5- Temizlemek için: Sürdüğünüz gölgeyi sabitlemek için açık renkler kullanabilirsiniz. Benim önerim içinde bol renk barındıran bir far paleti ile çalışman. Böylece dilediğiniz rengi karıştırarak farklı tonlar elde edebilirsiniz. Göz farı uygulamasında ayrıca göz altlarına bulaşan farları nemlendirici krem ​​sürerek de temizleyebilirsiniz.

6- Maskara: Gözlerin altına kahverengi veya siyah eyeliner sürebilirsiniz. Pus efekti için yine ışıltılı bir altın sarısı veya şeftali rengi uygun olacaktır. Ardından maskara ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Kaynak: ntvmsnbc.com

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın