https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Herhangi bir allık nasıl uygulanır? – Tarifler.net.tr – Pratik tarifler

Herhangi bir allık nasıl uygulanır? – Tarifler.net.tr – Pratik tarifler

Allık, ister günlük ister gece makyajı olsun, makyajı seven tüm kadınların fondöten sonrası vazgeçilmez parçalarından biridir.

Fondötenin donuk ve donuk kısımlarını renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda yüz hatlarını belirginleştirerek anlam katar (birçok kusuru da kapatır).

Allık kullanımı, allığın tipine ve yüz şekline göre değişir.

Genellikle kompakt bir toz veya allık kullanırım. Vermek istediğim etkiye göre fırça ve süngerleri karıncalanmaya tercih ederim.

allık nasıl sürülür

İşte etkili bir şekilde allık uygulamak için bazı ipuçları;

Renk tonları:

1- Şeftali: Açık tenliler ve sarışınlar için birebir
2- Pembe: buğday ve kahverengi için mükemmel
3- Toprak: Yüz hatlarını belirginleştiren esmerler için kahve tonları idealdir.

Yüzünüz oval ise,

Bir kalem veya allık ile elmacık kemiklerinize ve çenenize küçük çapraz çizgiler yapın. Ardından parmağınızla hafifçe dağıtın. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, fotoğraftaki gibi kaşların her birinin üstüne, şakaklarına ve alt kısmına küçük tepecikler yapın ve yüzünüzü daha ince göstermek için bunları parmaklarınızla dağıtın.

yüzün uzunsa
Yüzünüzü daha oval göstermek için allığı saç diplerinize, elmacık kemiklerinize ve çenenize uygulayın ve iyice dağıtın. Dilerseniz üzerine transparan pudra sürerek daha soft bir görünüm elde edebilirsiniz.

Allık nasıl sürülür?

allık tozu
Pudra allık cilde mat bir görünüm verir. Çok pratik değil ama bütün gün dayanıyor. Nasıl uygulanacağına gelince… Allığın üzerine büyük bir allık fırçası sürün, hafifçe sallayın ve ardından elmacık kemiklerinize uygulayın. Gölge oluşturmak için şakaklarınızın alt kısmına bir ton koyu allığı ince bir çizgi halinde uygulayın ve iyice dağıtın. Fazlalığı bir mendille alın ve bir kat şeffaf pudra uygulayın.

Allık kalem
En küçük çantaya bile kolayca sığdığı ve fırça gerektirmediği için çok pratiktir. Kalemi resimdeki gibi üst üste şakaklarınıza yerleştirin ve iyice dağıtın. Daha parlak bir görünüm için üzerine nemlendirici uygulayın.

sıvı allık
Cilde bebek ışıltısı vermenin daha iyi bir yolu yok! Çok yaygın olmasa da big box kozmetik mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz likit allık, tıpkı oje gibi bir şişe ve bir fırçadan oluşuyor. Fırçayı şişeye batırıp fazlalıklardan kurtulduktan sonra yanaklarınıza çizgiler halinde uygulayın ve pamuk yardımıyla iyice dağıtın.

allık çubuğu
Fırça gerektirmeyen yapışkan allık, uygulaması çok kolay ve cilde ekstra bir ışıltı veriyor. Yapmanız gereken tek şey allığı önce elinize sürmek, parmaklarınızla almak ve çamur benzeri bir görüntü oluşmasını önlemek için stratejik bölgelere uygulamak. Elmacık kemikleri ve burnun üst kısmı bu iş için mükemmel!

(Kaynak Hürriyet)

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın