medyauzmani.com

Kanan Karatay en tatlı zehri açıklıyor! Peynir yok, yemeyi bırak


Kenan Karatay yaptığı açıklamalarla gündemde. Bugün yine medyada yer aldı. Kanan Karatay, şekerle ilgili yaptığı yorumlarla gündeme geldi. Akşam gazetesinin haberine göre: Kanan Karatay, sarhoşluk konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Profesör. Dr. Kanan Karatay, şekerin karaciğere zarar verdiğini vurguladı. Sosyal medyada faydalı paylaşımlar yapan Kanan Karatay, “Şeker diye bir şey yok” dedi. dedi.

Şeker neden zararlıdır?

Çaya, tatlılara ve keklere eklediğimiz şeker hayatımızın birçok alanında mevcuttur. Bununla birlikte, çoğu uzman, kansere neden olan bir gıda olduğu için şeker yemeyi önermemektedir.

Yapılan araştırmalar şekerin birçok organa zarar verdiğini göstermiştir.

Örneğin karaciğer, şekerin zarar verdiği organlar arasında öncelikle yer alır. Karaciğere zarar veren şeker, cildin erken yaşlanmasına da neden olur. Yani genç ve güzel kalmak istiyorsanız şeker ve türevlerinden uzak durmalısınız.

Canan Karatay’da yaptığı açıklamalarda şekerin diyabet, obezite, Alzheimer, depresyon, Parkinson hastalığı ve kansere neden olabileceğine dikkat çekerek şekerden uzak durulması gerektiğini vurguladı.

Şeker sadece cildin yaşlanmasına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemimizi de yok eder.

Şeker yerine ne tüketilebilir?

Kanan Karatay çayı şekersiz içemiyorsanız içine tereyağı da katabileceğinizi öneriyor. Ancak tercih etmezseniz organik bal kullanabilirsiniz. Canınız tatlı çekiyorsa şeker yerine hurma yiyebilirsiniz. Bir tarih pastası yapabilirsiniz.

Beyne de zarar verir

Öte yandan şekerin sadece karaciğere zarar vermekle kalmayıp beyni de etkilediği belirtiliyor. Çok fazla şeker tüketmek hafızayı bozar. Ayrıca kilo alımına neden olan şeker de vücudun düşmanları arasındadır.

Bu uyarıları dikkate almanızda fayda var.

Yorum yapın