medyauzmani.com

Şerbetli tavan arası tatlısı, zahmetsizce 15 dakikada hazırSizlerle tatlı tarifleri paylaşmaya devam ederken bugün de ortalama 15 dakikada hazır olan bir tatlı tarifi sunacağız. Tarif siteniz Tariflerimizi sizlerle paylaşıyoruz, siz de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Genellikle akşam yemeğinden sonra veya ikindi çayından sonra tatlıya ihtiyacımız var. Tatlı yapmak istediğimizde, açıkçası fazla üzülmek istemiyoruz. Bu nedenle pratik tatlı tarifleri en çok tercih edilmektedir. Belki de size daha önce denemediğimiz harika bir tatlı tarifi vereceğiz.

Üstelik bu tatlı tarifini sadece canınız tatlı çektiğinde değil, misafiriniz geldiğinde de yapabilirsiniz. Her ikisinin de çok az malzemeden hazırlanması gerekiyor ve ortalama 10 dakika içerisinde hazırlandığı için daha çok tercih ediliyor.

Öncelikle şerbetli etek tatlısında ihtiyaç duyulacak malzemeleri sizlerle paylaşacağız.

12 parça et

Şerbet için malzemelerimiz

1 su bardağı kadar şeker
2 su bardağı sıcak su
2-3 damla limon

ve arasında

1 paket krem ​​şanti
1 su bardağı süt (krema için gerekli)

tatlı için

2 kutu kremalı bisküvi
İsteğe göre antep fıstığı tozu veya çekilmiş ceviz
İsteğe göre çikolata topu veya diğer süslemeler

Şerbetli Etli Tatlı Yapımı

İlk olarak içeceğimizi hazırlıyoruz. Tencereye şekeri ekleyin ve sürekli karıştırarak kısık ateşte eritin. Ardından sıcak suyu ilave ediyoruz. Kaynama aşamasına gelince iki üç damla limon demleyip 10 dakika geçtikten sonra ocağı kapatıyoruz.

Köfteleri tepsiye diziyoruz ve ardından bir kepçe yardımıyla sıcak şerbeti köftelerin üzerine döküyoruz. Bu işlem tamamlandıktan sonra krem ​​şanti hazırlanır ve tatlı soğuyunca içine krem ​​şanti konur. Bisküvileri rondodan geçirip çırpılmış kremanın üzerine dökeceğiz. Daha sonra tatlımızı süsleyip tercihe göre buzdolabında bir saat dinlendirip servis ediyoruz.

İşte canım bu kadar kolay 🙂

Kim deneyecekse eline sağlık.

Önemli notlar: Şekerimiz beş kişiliktir, daha fazla kişiye yapmak isterseniz bedeninizi buna göre değiştirebilirsiniz.

Kaynak: yemek tarifi siteniz

Yorum yapın