https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Bakımlı saçlar için pratik öneriler – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Bakımlı saçlar için pratik öneriler – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Rahatlamak için başınızı sıcak tutun ve bu vücut sıcaklığınızı düzenlemeye yardımcı olacaktır. Şampuanı birkaç damla lavanta gibi esansiyel yağlarla karıştırmak, duşunuzu bir spa deneyimine dönüştürecektir.

Reader’s Digest’teki hikaye, tırnaklarınız gibi saçınızın da cildinizin en dış tabakası olduğunu söylüyor. Tipik bir saç hücresi ölene kadar 3-5 yıl sizinle kalır. Saçınızla çok zaman harcıyorsanız, saçınızı sağlıklı ve güzel tutmak için işte bazı öneriler:

Saç bakımı ipuçları

1. Her duştan sonra saçınızın ne kadar döküldüğünü kontrol edin. Günde 50 ila 200 saç telinin dökülmesi normaldir. (Kafamızda 80.000 ile 120.000 arası saç telimiz var) Dökülme artarsa ​​doktora gidin.

2. Pürüzsüz, doğal saçlar için güneşe çıkmadan önce saçınıza biraz limon suyu uygulayın. Veya narenciye bazlı bir şampuan ve saç kremi kullanın.

3. Günde 3 kez 250 mg hodan yağı, 3 kapsül çuha çiçeği yağı veya 2 kapsül keten tohumu yağı için.

4. Olgun bir avokadoyu bir yumurta ile ezin ve nemli saça uygulayın. Avokado vitaminler, esansiyel yağ asitleri ve mineraller açısından zengindi. En az 20 dakika bekleyin, ardından birkaç kez durulayın. Yıpranmış saçlar için haftada bir, sağlıklı saçlar için ayda bir kullanın.

5. En sevdiğiniz parfümden birkaç damla saç şekillendirici jel ile karıştırın. Böylece saçlarınız sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda güzel kokar.

6. Her zamanki şampuanınızın içine birkaç damla esansiyel yağ dökerek onu bitkisel bir şampuana dönüştürebilirsiniz.

7. Saç derinizin pH’ını dengelemeye yardımcı olmak için, bir kısım elma sirkesini iki kısım ılık suyla karıştırarak saç derinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarın. Biraz koku olabilir, ama işe yarayacak. Karışımı saçınıza döktükten sonra saç derinize masaj yapın, birkaç dakika kurumasını bekleyin ve ardından saçınızı yıkayın.

8. Bir yumurtayı az miktarda şampuanla karıştırıp saçınıza uygulayın ve 5 dakika bekletin, ardından saçınızı iyice durulayın. Şampuanlı omlet saçınızdaki proteinin artmasına yardımcı olur.

9. Erkekler için, kelleşmeye başlarsanız saçınızı kesin. Kısa saçın bakımı daha kolaydır.

10. Saçınızı bitkisel yağlarla yıkayın. Zeytin, jojoba ve tatlı badem yağları saçlarınız için mükemmel iksirlerdir. Kalın ve hacimli saçlara sahipseniz hindistan cevizi yağı çok iyidir. Saçınızı ıslatın ve saçınızı tamamen kaplayana kadar az miktarda yağ uygulayın. Bir duş başlığı takın ve yarım saat boyunca ılık bir havluya sarın, ardından her zamanki gibi durulayın ve şampuanlayın.

11. Çok fazla saç spreyi kullanmayın. Çünkü çok fazla sprey saçınızı ağırlaştırır ve düzleştirir. Bunun yerine B vitaminleri içeren saç kremleri kullanın. Bu, saçınızı çevresel hasarlardan ve şekillendirmeden korur.

12. Eczanelerde satılan bal ve alüminyum karışımı. Macun kıvamına gelince parmak uçlarınıza yayın ve 45 dakika güneşte bekletin. Ardından şampuanla yıkayıp durulayın.

13. Islak saçınızı bir havluyla nazikçe sarın. Birkaç dakika pamuğun saçınızdaki suyu emmesine izin verin.

14. Saçınızı yapmadan giyinin. Saçlarınız kuru kalana kadar ıslak çıkmayın. Saç ıslakken hasara karşı daha hassastır.

15. Birkaç damla zeytinyağı veya jojoba yağı ile karıştırın. Bu karışımı avuçlarınızın arasında ovun ve saç köklerine uygulayın.

16. Geceleri, özellikle soğuk havalarda yatak odanızda nemlendirici kullanın. Evinizin ısıtma sistemi, saçınızı kurutan havayı kurutur.

17. Saçınızı sağlıklı ve canlı tutmak için sadece köklerini şampuanlayın, ardından saç kremini sadece uçlarına uygulayın ve durulayın.

18. Saçınızı fön ile tamamen kurutmayın. Yüzde 90 kuruması yeterlidir.

19. Saçlarınızı at kuyruğu yapıyorsanız her gün birkaç saat açık bırakın. Asla saçında toka varken uyuma.

20. Kuaförünüze tipik saç stilleri hakkında danışın. Saçınızın uçlarını kesmek ekstra güç sağlayacaktır.

21. Kendi saç düzleştiricinizi yapın.

İşte öneriler:

Saçınıza yeterli miktarda mayonez sürün, bir saat bekleyin ve ardından durulayın. Saçlarınızın ne kadar yumuşak ve parlak olacağına inanamayacaksınız.

Saçları düzenli olarak düzleştirmek için yoğunlaştırılmış süt kullanın. Protein ekstra özel bir parlaklık verir.

23. İnce saçlarınızı kolayca taramak için haftada 2-3 kez nemlendirici bir tıraş bıçağı kullanın.

24. Yağlı saçlar için hafif bir şampuan kullanın. Katı şampuanlar daha fazla yağlanmaya neden olur.

25. Saçlarının kabarmaması için saçlarının diplerine saç spreyi sık.

26. Şekillendirme jelini doğru kullanın. Temiz saça biraz jel ile saç büyüme yönüne doğru saç derisine hafifçe masaj yapın.

zaman

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın