https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Un çorbası – pratik çorba – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Un çorbası – pratik çorba – Tarifler.net.tr – pratik tarifler

Merhaba sevgili arkadaşım,

Fark ettiyseniz ben hep çorba ile giderim çünkü evde hep çorba olur 🙂 Kara kışa bir nevi hazırlık diyelim. Bu çorba “az çoktur”un tam karşılığıdır. Bu bir anne tarifi ve sadece birkaç temel malzemeyle doyurucu bir ikram. Bu un çorbası tarifini ister et suyuyla isterseniz tavuk suyuyla yapabilirsiniz.

Lezzeti arttırmak ve vücuda biraz sarımsak katmak için her zaman bir diş sarımsak ekliyorum. Çok yakıştı tavsiye ederim

Un çorbasını salçasız da yapabilirsiniz. Haşlanmış bakliyat ilavesi ile farklı pratik çorba tarifleri de oluşturabilirsiniz.

Sizin de sevdiğiniz pratik çorba tarifleriniz varsa bizimle paylaşın biz de deneyelim, ne dersiniz? 🙂

Aşk…

Un Çorbası – Pratik Çorba Tarifi Malzemeler

    2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı zeytinyağı 1 eksik 1 tatlı kaşığı un 1 yemek kaşığı domates salçası 1 su bardağı soğuk et suyu 4 su bardağı soğuk su Tuz 1 diş sarımsak kuru nane

yapılışı:

Tereyağı ve zeytinyağını bir tencerede eritin. Unu ilave edip kokusu çıkana ve rengi biraz koyulaşana kadar kavurun. Sarımsağı ekleyip hızlıca kavurun. 1 su bardağı soğuk et suyu ve 1 su bardağı soğuk suyu ekleyip topak kalmayacak şekilde çırpın. Kalan 3 su bardağı suyu ekleyin ve karıştırarak pişirmeye devam edin. Tuz ve 1 diş ezilmiş sarımsağı ekleyip koyulaşana kadar pişirin. Arzuya göre kuru nane ekleyin, biraz daha karıştırın ve servis yapın.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın