https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Tarifler Yoğurtlu Dana Patates Çorbası – En Sevdiğim Yemekler

Yoğurtlu Dana Patates Çorbası – En Sevdiğim Yemekler

Merhaba arkadaşlar az malzemeli bir tencere dolusu yemekle hem çocukların hem de büyüklerin çok seveceği çorbamı mutlaka denemelisiniz.

Yemeklik doğradığımız etleri uygun bir tencereye alıp ocağın altına alalım, etin suyu çıkana kadar karıştırarak kavuralım. Tamamen kavrulan etlerin üzerine zeytinyağını ekleyip karıştıralım.

Patatesleri temizleyip yıkayalım, küp şeklinde doğrayalım, kavrulan etlerin üzerine ekleyelim, üç dakika. Sürekli karıştırarak güzelce pişmesini sağlayın.

O halde suyu ilave edelim, pirinci ve tuzu atalım, tencerenin kapağını kapatalım, suyu kaynatalım, patates ve pirinci sıcak suda yumuşayana kadar haşlayalım.

Yoğurdu sosa uygun bir tencereye alıp unu, bütün yumurtayı, zeytinyağını ve tuzu ekleyip güzelce çırpalım, ocağı açıp kaynamaya bırakalım. Bu sırada karıştırmaya devam edelim yoksa yoğurt kesilir. Kaynayınca ocaktan alalım, yumuşayan patatesin üzerine önceden haşladığımız bezelyeleri ilave edelim, güzelce karıştıralım.

Baharatlarımızı yavaş yavaş dökelim, orta ateşte sürekli karıştırarak, kaynayana kadar pişirelim. 3 dakika kaynatın. Kaynatıp ocaktan alalım yoksa sosumuz kesilir.

Sağ tavaya zeytinyağını ekleyip ocağı açıp ısınmasını bekleyelim biraz nane ekleyip karıştıralım.

Ocaktan alıp yemeğimizin üzerine döküp karıştıralım ve bir kaseye paylaştıralım.

Yoğurtlu patates çorbamız kullanıma hazır.

Afiyet olsun

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın